`

Projektant

Za projekt odpowiedzialny jest Dział Projektowy ATAL S.A., utworzony przy wrocławskiej filii Spółki. Dział Projektowy ATAL S.A. zajmuje się kompleksową obsługą projektową inwestycji na każdym stadium jej opracowania. Zespół projektantów budynku wielorodzinnego przy ul. Niemena w Poznaniu stworzyli architekci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i szeroką praktyką w składzie:
arch. Katarzyna Logoń
arch. Karolina Wochal-Ludwig
arch. Dorota Jedlińska
W ramach współpracy autorskiej w projekcie uczestniczyli również:
arch. Zuzanna Mróz
arch. Paweł Hernik


Jesteśmy skuteczni, bo wiemy, że osiągnięcie sukcesu wymaga konsekwencji w działaniu, doświadczonego zespołu i stałego poszerzania swojej wiedzy i kompetencji, aby w profesjonalny sposób sprostać wymaganiom stawianym przez naszych Klientów.

Opis inwestycji

W ramach nowej inwestycji ATAL S.A., przedstawiamy Państwu pierwszy etap obejmujący budynek mieszkalny wielorodzinny położony na terenie prawobrzeżnej części Poznania, na Łacinie w obrębie jednostki pomocniczej miasta Osiedle Rataje. Inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 22/16, we wschodniej części Poznania, na południe od Jeziora Maltańskiego, pomiędzy ulicami: Milczańską, Katowicką oraz Czesława Niemena. W ramach zapewnienia odpowiedniej infrastruktury drogowej zostanie wybudowany odcinek drogi ul. Niemena, która to stanowić będzie obsługę komunikacyjną dla terenu inwestycji.
Doskonały dojazd do działki i połączenie z centrum miasta umożliwiają przebiegające nieopodal trasy szybkiego ruchu poprzez most Królowej Jadwigi i Rondo Rataje oraz ulicę Bolesława Krzywoustego. W pobliżu inwestycji od strony północnej przebiega Trasa Kórnicka, która łączy osiedle z innymi częściami miasta, dzięki biegnącymi tu liniom tramwajowym. Powstający budynek zlokalizowany jest w sąsiedztwie trenów zielonych, co korzystnie wpłynie na klimat i jakość życia mieszkańców. W okolicy znajduje się kompleks Centrum Handlowego Posnania.
Budynek mieszkalny charakteryzuje nowoczesną formą oraz wysokiej jakości wykończeniem.
Budynek składa się z sześciu nadziemnych i jednej podziemnej kondygnacji. Zaprojektowano 5 klatek schodowych z windami, wszystkie dostępne z ciągu pieszego, podobnie jak lokale usługowe zlokalizowane w parterze. Hale garażowe dostępne są z każdej klatki oraz z dodatkowych schodów zewnętrznych zlokalizowanych na terenie. Trzy klatki zaprojektowane są jako przelotowe i mają połączenie z parkingiem na terenie. Mieszkańcy dwóch pozostałych klatek mogą skorzystać z przejścia w parterze ogólnodostępnego, aby dostać się na teren parkingu.
Do wyboru mają Państwo mieszkania: jedno- dwu- , trzy- i czteropokojowe. Metraże lokali mieszkalnych wahają się od 32,77m² do 108,20 m². Na najwyższych kondygnacjach zlokalizowane są mieszkania i apartamenty o niestandardowej wysokość lokali do 2,82 m, z dostępnymi tarasami i tarasami zielonymi. Niepowtarzalny nastrój tworzą przestronne balkony i tarasy, z których roztacza się widok na piękną panoramę okolicy.
Wszystkie mieszkania powyżej parteru posiadają balkony, niektóre dodatkowo loggie. Lokale mieszkalne parteru posiadają tarasy i zielone ogródki, wydzielone od stref ogólnodostępnych ogrodzeniem. Z poziomu chodnika dostępne jest pomieszczenie rowerowni i wózkowni oraz na terenie miejsca postojowe dla rowerów. W budynku przewidziano 29 komórek lokatorskich dostępnych z korytarzy.
Osiedle stanie się bardziej autonomiczne poprzez dobrze zaplanowaną i niezależną infrastrukturę, w postaci lokali handlowych i usługowych zlokalizowanych na parterze budynków mieszkalnych.
Inwestycja powstaje z myślą o młodych ludziach, planujących rozpocząć samodzielne życie, we własnym, wymarzonym mieszkaniu. Pragnących zamieszkać w dużej aglomeracji, która daje szerokie możliwości zawodowe i z łatwością pozwoli zaspokajać życiowe potrzeby, ale jednak z dala od miejskiego gwaru – w cichej i zielonej okolicy.